Света Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1418

На 27 октомври, 2017 година, кога се празнува споменот на преподобната Параскева Епиватска, во во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук
Next articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Никола во Перт