Света Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1271

На 26 октомври 2017 година, кога се празнува споменот на светата великомаченица Злата Мегленска и на светите маченици Карп и Папила, во црквата Свети Илија во Футскрај се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleПрославен патрониот празник на МПЦО Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleПразнична вечерна богослужба и Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн