Света Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1571

На 22 октомври 2017 година, во 20-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на Светиот Апостол Јаков Алфеев и на светите праведни Аврам и Лот, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови тајни.

Previous articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Никола во Престон
Next articleЗа духовните старци - Монах Симеон Светогорец