Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1376

На 6 Август, во 9 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата маченичка Христина и на светите маченици Борис и Глеб, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПолагање на Антиминс и Мало осветување на нова црква во МПЦО Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Божествена Литургија во Соборната Црква, Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам