Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1350

На 9 Јули 2017 година, во 5 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Давид Солунски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам
Next articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај