Света Божествена Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1578

На 2 Јули, 2017 година, во 4 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Јуда, на светиот Јован Шангајски-Санфранциски и на преподобниот Пајсиј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук се богослужеше Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј
Next articleПрославен споменот на Преподобниот Наум Охридски, патрон на манастирот во Роклин, Викторија