Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1403

На 26 октомври 2017 година, кога се празнува споменот на светата великомаченица Злата Мегленска и на светите маченици Карп и Папила, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleЗа духовните старци - Монах Симеон Светогорец
Next articleСвета Тајна Причест