Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук

2765

На 1 Октомври 2017 година, во 17 – тата Недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на Сите Македонски Светители, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија, Футскрај
Next articleСвета Божествена Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Вереби