Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1491

На 18 септември, во 15 – тата Недела по Педесетица, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Вавила и светиот пророк Мојсеј Боговидец, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleЗборувам 5 јазици
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј.