Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1347
На 9 септември 2017 г. , кога се празнуваат светиот маченик Фануриј и преподобниот Пимен Велики, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верните се заблагодарија на Бога и се причестија со Светите Христови Тајни.

Previous article„Волот го познава Својот Господар и магарето јаслите на Господарот Свој, а Израил народот Мој, не знае за Мене“
Next articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн