Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук

1367

На 13 Август, во 10-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Евдоким, светата маченичка Јулита и на светиот Јосиф Ариматејски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше Неделна утрена и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleАрхиерејска Божествена Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Вереби, Мелбурн
Next articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн