Света Божествена Литургија во Соборната Црква Раѓање на Пресвета Богородица, Сиденхам

1510

На 20 Јули, 2017 година, кога се празнува споменот на светата велико-маченичка Киријакија (Недела), преподобниот Тома Малеин и на преподобните Епиктет и Астион, во Соборната Црква, Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleЗатвореност на срцето
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј