Света Божествена Литургија во Соборната Црква, Раѓање на Пресвета Богородица, Сиденхам

1234

На 23 јули 2017 година, во 7 – та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на 45 – те Никополски маченици и на преподобниот Антониј Печерски, во Соборната Црква, Раѓање на Пресвета Богородица, во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук
Next articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн