Раѓање Христово - Божик во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл

1298

На 7 Јануари, 2018 година, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Навистина се роди!

Previous articleРаѓање Христово - Божик во Соборната црква во Сиденхам, Мелбурн
Next articleВтор ден Божик во Соборната црква во Сиденхам