Раѓање Христово - Божик во црквата Свети Никола во Престон

1283

На 7 Јануари, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, Верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Навистина се роди!

Previous articleРаѓање Христово - Божик во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleРаѓање Христово - Божик во црквата Свети Никола во Перт