Празнична вечерна богослужба и Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн

1535

На 26 октомври, вечерта, по повод патрониот празник во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, во сослужение на свештенството од Мелбурн, се отслужи празнична вечерна богослужба.

Утредента, на 27 октомври се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

На литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со светите Христови тајни.

 

 

 

 

Previous articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук