Празникот Свети Петар и Павле - Петровден во Соборната Црква во Сиденхам, Мелбурн

1424

На 12 Јули 2017 година, на празникот на светите славни апостоли Петар и Павле (Петровден), во Соборната Црква Раѓање на Пресвета Богородица, Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article4 - ти број на Пастир - парохиски весник на МПЦО Свети Никола - Престон
Next articleПетровден во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј