Празникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Перт

845

На 21 септември, 2018 година, на празникот Раѓање на Пресвета Богородица, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Мала Богородица)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Мала Богородица)