Празникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај

939

На 21 септември, 2018 година, на празникот Раѓање на Пресвета Богородица, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Мала Богородица)