Празникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Престон

843

На 21 септември, 2018 година, на празникот Раѓање на Пресвета Богородица, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПрославен храмовиот празник Мала Богородица во Соборната Црква во Сиденхам
Next articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај