Празникот Преображение Господово во црквата Свети Никола во Престон

849

На 19 Август, 2018 година, кога Православната црква го празнува празникот Преображение Господово, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article Уште еден благословен работен ден во манастирот Донибрук
Next articleПразникот Преображение во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул