Празникот Преображение во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

983

На 19 Август, 2018 година, кога Православната црква го празнува празникот Преображение Господово, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Преображение Господово во црквата Свети Никола во Престон
Next articleПразникот Преображение Господово во црквата Свети Никола во Перт