Празникот Преображение Господово во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл

692

На 19 Август, 2018 година, кога Православната Црква го празнува празникот Преображение Господово, во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Преображение Господово во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук