Празникот Преображение Господово во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1049

На 19 Август, 2018 година, кога Православната Црква го празнува празникот Преображение Господово, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Преображение Господово во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleПразникот Преображение Господово во црквата Свети Илија во Футскрај