Празникот Преображение Господово во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

864

На 19 Август, 2018 година, кога Православната Црква го празнува празникот Преображение Господово, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Преображение Господово во црквата Свети Никола во Перт
Next articleПразникот Преображение Господово во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг