Празникот Петровден во црквата Свети Илија во Футскрај

997

На 12 јули 2018 година, кога го празнуваме споменот на светите апостоли Петар и Павле (Петровден), во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Петровден во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleПразникот Петровден во Соборната црква во Сиденхам