Празникот Крстовден во црквата Свети Никола во Перт

835

На 27 септември 2018 година, кога се празнува Воздвижението на Чесниот и Животворен Крст Господов (Крстовден), во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Крстовден во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук