Празникот Духовден во црквата Свети Никола во Перт

1121

На 27 мај 2018 година, кога Црквата го празнува празникот Слегувањето на Светиот Дух (Духовден), во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Духовден во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleПразникот Духовден во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул