Празникот Духовден во црквата Свети Илија во Футскрај

1188

На 27 мај 2018 година, кога Црквата го празнува празникот Слегување на Светиот Дух (Духовден), во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Духовден во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај