Празникот Духовден во црквата Света Петка во Мил Парк

1189

На 27 мај 2018 година, кога Црквата го празнува празникот Слегувањето на Светиот Дух (Духовден), во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Духовден во црквата Свети Никола во Престон
Next articleПразникот Духовден во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук