Празникот Духовден во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1034

На 27 мај 2018 година, кога Црквата го празнува празникот Слегувањето на Светиот Дух (Духовден), во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleОној што се поставува напред Христос ќе го повлече назад
Next articleПразникот Духовден во црквата Свети Илија во Футскрај