Празникот Духовден во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1072

На 27 мај 2018 година, кога Црквата го празнува празникот Слегувањето на Светиот Дух (Духовден), во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Духовден во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleПразникот Духовден во црквата Свети Никола во Перт