Празникот Воведение на Богородица во црквата Свети Никола во Перт

1055

На 4 декември, 2018 година, кога се празнува празникот Воведение на Пресвета Богородица (Пречиста), во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Воведение на Богородица во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Седмочисленици во Футскрај