Празникот Воведение на Богородица во црквата Свети Никола во Престон

740

На 4 декември, 2018 година, кога се празнува празникот Воведение на Пресвета Богородица (Пречиста), во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Воведение на Богородица во манастирот Донибрук
Next articleПразникот Воведение на Богородица во црквата Свети Никола во Перт