Празникот Воведение на Богородица во манастирот Донибрук

810

На 4 декември, 2018 година, кога се празнува празникот Воведение на Пресвета Богородица (Пречиста), во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Воведение на Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleПразникот Воведение на Богородица во црквата Свети Никола во Престон