Празникот Воведение на Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај

808

На 4 декември, 2018 година, кога се празнува празникот Воведение на Пресвета Богородица (Пречиста), во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleМолитвено одбележан храмовиот празник во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleПразникот Воведение на Богородица во манастирот Донибрук