Празникот Богојавление во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1454

На 19 јануари, 2018 година, на празникот Богојавление (Водици) – Крштевање Господово, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија на која верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

По Литургијата, беше извршен Големиот Богојавленски водосвет.

Previous articleБогојавление во црквата Свети Никола во Престон
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај