Празникот Богојавление во црквата Света Петка во Мил Парк

1692

На 19 јануари, 2018 година, на празникот Богојавление (Водици) – Крштевање Господово, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија на која верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

По Литургијата, беше извршен Големиот Богојавленски водосвет.

Previous articleБогојавление во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleБогојавление во црквата Свети Никола во Престон