Петровден во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1308

На 12 Јули 2017 година, на празникот на светите славни апостоли Петар и Павле (Петровден), во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвети Петар и Павле - Петровден во манастирот Донибрук
Next articleДобродетели