Недела по Богојавление - Литургија во манастирот Донибрук

1586

На 21 јануари, 2018 година, во Неделата по Богојавление, кога Црквата го празнува споменот на светиот охридски архиепископ Григориј и преподобната Домника, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleНедела по Богојавление - Литургија во црквата Свети Никола во Перт