Недела на преподобен Јован Лествичник во Соборната црква во Сиденхам

1300

На 18 март, 2018 година, во четвртата недела од Великиот пост, во која се празнува споменот на преподобниот Јован Лествичник и на светиот маченик Конон и преподобниот Марко Подвижник, во манастирот Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНедела на преподобен Јован Лествичник во манастирот Донибрук
Next articleНедела на преподобен Јован Лествичник во црквата Свети Никола во Престон