Недела на преподобен Јован Лествичник во црквата Свети Никола во Престон

1141

На 18 март, 2018 година, во четвртата недела од Великиот пост, во која се празнува споменот на преподобниот Јован Лествичник и на светиот маченик Конон и преподобниот Марко Подвижник, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНедела на преподобен Јован Лествичник во Соборната црква во Сиденхам
Next articleНедела на Преподобен Јован Лествичник во црквата Свети Илија во Футскрај