Недела на преподобен Јован Лествичник во манастирот Донибрук

1333

На 18 март, 2018 година, во четвртата недела од Великиот пост, во која се празнува споменот на преподобниот Јован Лествичник и на светиот маченик Конон и преподобниот Марко Подвижник, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин
Next articleНедела на преподобен Јован Лествичник во Соборната црква во Сиденхам