Недела на Св. Григориј Палама - Света Литургија во црквата Св. Петка во Мил Парк

1684

На 4 Март, 2018 година, во Втората Недела на Великиот Пост, посветена на светиот Григориј Палама, кога се празнува и споменот на светите апостоли Архип, Филимон и светата маченичка Апфија, во црквата во црквата Св. Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНедела на Св. Григориј Палама - Света Литургија во црквата Св. Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleМитрополит Петар: Се радуваме што БПЦ сака да ни помогне, меѓутоа сметките уште на почетокот да ни бидат чисти