Недела на Св. Григориј Палама - Света Литургија во црквата Св. Богородица - Пречиста во Ливерпул

1153

На 4 Март, 2018 година, во Втората Недела на Великиот Пост, посветена на светиот Григориј Палама, кога се празнува и споменот на светите апостоли Архип, Филимон и светата маченичка Апфија, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleДве способности
Next articleНедела на Св. Григориј Палама - Света Литургија во црквата Св. Петка во Мил Парк