Недела на Св. Григориј Палама - Света Литургија во манастирот Донибрук

1069

На 4 Март, 2018 година, во Втората Недела на Великиот Пост, посветена на светиот Григориј Палама, кога се празнува и споменот на светите апостоли Архип, Филимон и светата маченичка Апфија, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНедела на Св. Григориј Палама - Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон
Next articleНедела на Св. Григориј Палама - Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај