Недела на Преподобен Јован Лествичник во црквата Св. Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1265

На 18 март, 2018 година, во четвртата недела од Великиот пост, во која се празнува споменот на преподобниот Јован Лествичник и на светиот маченик Конон и преподобниот Марко Подвижник, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНедела на Преподобен Јован Лествичник во црквата Свети Никола во Перт
Next articleНедела на Преподобен Јован Лествичник во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул