Молитвено одбележан храмовиот празник во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

854

На 4 декември, 2018 година, во црквата Воведение на Пресвета Богородица (Пречиста) во Ливерпул, Сиднеј, молитвено се одбележа храмовиот празник Воведение на Пресвета Богородица (Пречиста). Се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Воведение на Богородица во Соборната црква на Сиденхам
Next articleПразникот Воведение на Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај