Мало Повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1189

На 9 март 2018 година, во петокот на Третата седмица од Великиот Пост, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се отслужи Мало Повечерие и Акатист кон Пресвета Богородица. На богослужбата се изврши благословување на принесените петолебија.

 

Previous articleМало Повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица во црквата Св. Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин