Мало Повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај

1641

На 2 Март, 2018 година, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се отслужи Мало Повечерие и Акатист кон Пресвета Богородица.

Previous articleМало Повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвештенството на Австралиско-новозеландската Епархија - рамо до рамо со народот на Протестот „Ние сме Македонци во одбрана на Македонија“ во Мелбурн